Критична ситуація: що робити при ДТПНавіть якщо ви – водій з багаторічним стажем, ви всі Навіть якщо ви – водій з багаторічним стажем, ви все одно ризикуєте рано чи пізно потрапити в ДТП. І ваша кваліфікація тут ні при чому. Дорожньо-транспортний рух завжди пов'язане з чималим ризиком для всіх його учасників, адже в даному випадку безпека залежить від величезної кількості факторів, зовнішніх і внутрішніх, контролювати які ви не в силах.

Якщо аварія все-таки відбулася, важливо точно знати, що робити при ДТП. Не втрачайте присутність духу, зберігайте самовладання, незалежно від того, хто був винуватцем події.

Ось основні поради про те, що робити після ДТП, а чого не варто.

Алгоритм ваших дій

Насамперед, ви повинні включити аварійну сигналізацію. Потім поставити на дорозі знак аварійної зупинки згідно з ПДР: в населеному пункті – не ближче, ніж за 20 метрів, за його межами – не менше 40 м. Встановивши його, ви по черзі телефонуйте в три обов'язкові інстанції. Після цього, важливо записати дані всіх очевидців аварії.

Кого викликати в першу чергу

поліцію;

швидку допомогу (якщо необхідно);

свого страховика.

Останній повинен направити до вас аварійного комісара, який офіційно зафіксує обставини настання страхового випадку, щоб вам не довелося турбуватися про те, як відшкодувати збиток після ДТП. Якщо комісар приїхати не може, Ви повинні написати заяву про настання страхового події і передати його в страхову компанію в межах строку, визначеного в договорі страхування. Зазвичай цей термін до 3-х днів, але будьте уважні.

Залишайтеся на місці

Ні за яких обставин не їдьте з місця аварії і нічого не рухайте до приїзду Поліції і без дозволу Вашої страхової компанії важливо розуміти, чим загрожує приховування з місця ДТП. Згідно п. 2.10 ПДР, їдучи або переміщуючи предмети, пов'язані з аварією, ви знищуєте докази.

У кращому випадку, ви підпадаєте під ст. 122-2 Кодексу про Адміністративні правопорушення, і або сплатити штраф, або на кілька років втратите прав. У гіршому випадку, тобто при аварії з тілесними ушкодженнями, вам загрожує позбавлення волі, відповідно до ст. 136 Кримінального кодексу.

Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування, якщо клієнт порушує його рекомендації та умови договору страхування.

Коли є постраждалі

Якщо «Швидка допомога» не встигає, постраждалих можна відправити в лікарню на попутному транспорті. У крайньому випадку ви можете відвезти їх туди самі, але тільки після того, як при свідках зафіксуєте сліди ДТП і стан вашого авто за допомогою фотознімків, крейди, фарби і т. д. Дані свідків запишіть обов'язково.

У лікарні пред'явіть свої документи, назвіть прізвище. Потім негайно повертайтеся на місце події.

  1. Завжди чекати швидку допомогу. Якщо потрібно — надати першу допомогу (аптечка, можна написати, що там має бути).
  2. Якщо є постраждалі — НІКОЛИ самим нічого не фіксувати
  3. Не переміщати постраждалих самостійно, якщо немає загрози для їх життя і здоров'я (наприклад, машина може вибухнути)

Що зобов'язаний зробити поліцейський

По-перше, записати ваші свідчення, потім показання всіх очевидців. Цю інформацію він повинен долучити до що складає протокол. Також повинна бути складена схема ДТП. Тест на алкоголь ви проходите на свій вибір, але ви на нього погоджуєтесь – обов'язково вимагайте довідку про відсутність у крові спиртного. Відмова від проходження тесту (будь-якого учасника ДТП) також повинен бути внесений до протоколу.

Якщо вас підозрюють винним

Коли схема ДТП оформлена, поліцейський може тимчасово забрати права у водія, який передбачається винуватцем аварії. У такому разі натомість вам повинні видати тимчасове (на 3 місяці) дозвіл на керування авто. Правда, для цього у вас з собою повинен бути документ, що підтверджує вашу особистість.

Страховка

У критичній ситуації пам'ятайте про страховку. В нашій країні введено обов'язкове страхування, але воно передбачає виплати третім особам, постраждалим через аварію. Корисно завчасно оформити поліс комплексного страхування, за яким будуть відшкодовані, наприклад, ваші збитки.

Вибирайте відомого, досвідченого страховика, який візьме на себе всі технічні, юридичні питання, а також докладно пояснить, як отримати страховку після ДТП, згідно з умовами вашого страхового поліса.

Допомога при ДТП, яка завжди поруч

Кожному автомобілісту необхідно не тільки знати, що робити після ДТП, але також мати впевненість в тому, що в критичній ситуації вона може розраховувати на допомогу. British auto club в Україні – саме та підтримка, яка вам потрібна в дорозі. Співробітники компанії працюють у режимі 24/7, і в разі ДТП, аварійний комісар і евакуатор прибудуть на місце невідкладно.

Подбайте про страховку, дотримуйтесь ПРАВИЛ дорожнього руху, і нехай кожна ваша поїздка буде безпечною!